PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=393366}

Ukryta strategia

Lions for Lambs
6,0 9 590
ocen
6,0 10 1 9590
4,8 4
oceny krytyków
Ukryta strategia
powrót do forum filmu Ukryta strategia

Ktoś kto lubi oglądać kino akcji może być filmem zawiedziony. Ja też na początku nie oczekiwałam od niego zbyt wiele. Obejrzenie go miało polegać na zasadzie "Obejrzeć i wyrzucić". Na szczęście zostałam miło zaskoczona.
Nie można w żaden sposób zaprzeczyć, że jest to film z przesłaniem. Bardzo mocnym przesłaniem. Trzeba je tylko dostrzec. Pomimo, że lubię kino akcji film spodobał mi się. Co prawda nie zobaczyłam pościgów itd., ale poruszone zostały tematy istotne w życiu. Reżyser ani przez chwilę nie "patyczkował się", wskazując wprost na winnych.
Na samym początku zaintrygował mnie tytuł. Gdy wreszcie dowiedziałam się co oznacza byłam zaskoczona trafnością. Miałam zamiar dać przynajmniej 9/10. Niestety polski tytuł mnie rozczarował. Największy minus właśnie za niego. Czasem naprawdę najprostsze rozwiązania są najlepsze. Dotyczy to także tłumaczenia tytułów.

Jeden z niewielu filmów, którego nie wyrzucam z dysku. Daję 8/10.

sarrenka

Nie rozumiem, obniżyłaś ocenę dlatego, że jakiś dupek źle przetłumaczył tytuł?

BruceWillis

"Napisałam : "Największy minus właśnie za niego", a nie jedyny minus. Choć oglądałam ten film dawno, to wciąż mam go na dysku i jestem pewna, że do niego wrócę. Dziś nie pamiętam, co jeszcze nie przypadło mi do gustu. Wiem tylko, że wtedy tytuł mnie poraził. Wiem też, że zwykle zaraz po obejrzeniu filmu, jeśli naprawdę mi się spodoba, daję wysoką ocenę. Ocenę, która po kilku miesiącach - na chłodno - zaczyna mnie zastanawiać. Przy tym filmie jednak jestem całkowicie pewna, że oceny nie zawyżyłam, choć film naprawdę mi się podobał. I mimo, że od obejrzenia go minęło sporo czasu, wciąż pamiętam fabułę i przesłanie tego filmu - które według mnie jest w nim najlepsze.

sarrenka

Meryl i Robert ( z przewagą na Meryl) ratują ten film, Tom jak zwykle wszystko spieprza (nie chciałam używać tego słowa, ale innym nie mogę tego określić). Jednak całkowicie zgadzam się, co do przesłania, bardzo mocno trafia... W sumie podobał mi się, oryginalny tytuł jest świetny... I dlatego u mnie, głównie ze względu na Meryl i Roberta, pomijając kwestię polskiego tytułu ( w końcu to nie wina aktorów i całej ekipy, że mamy tak beznadziejnych tłumaczy, jeśli w ogóle można ich nimi nazwać) "Lion and Lambs" dostaje mocne 7/10

ocenił(a) film na 7
marylouis

Tak na marginesie to tylul brzmi "Lions for Lambs" a nie LION AND LAMBS ... i slowa te przytaczane sa w rozmowe wykladowcy ze studentem ...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones