PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=393366}

Ukryta strategia

Lions for Lambs
6,0 9 589
ocen
6,0 10 1 9589
4,8 4
oceny krytyków
Ukryta strategia
powrót do forum filmu Ukryta strategia

Oj Panie Redford co Pan chciał pokazać tym filmem? Bezsensownośc wojny, wystawianie na próbę ludzkiego życia, wciskanie kitu społeczeństwu przez władze w obliczu ewidentnych poarażek, próby manipulacji mediami przez polityków? Czy każdy z tych tematów nie był już nie raz poruszany? Osobiście jedyne co powiedzmy spodobało mi się w filmie to dialogi R.Redforda z 'zagubionym' studentem.
Obsada dobra i znana, zaś praktycznie zerowa fabuła.
Jałowy film, niby o czymś ważnym, a jednak słaby.

5/10

ocenił(a) film na 8
Robson_77

Które to filmy wg Ciebie poruszają "te tematy"? Masz chyba na myśli filmy dokumentalne, bo w fabularnych filmach rodem z USA zawsze jest przekaz w stylu "śmierć za USA, to wspaniała śmierć".
Osobiście też się spodziewałem czegoś innego od tego filmu, ale to co zobaczyłem podobało mi się.
Ty skupiłeś się na poszczególnych częściach filmu, czyli na rozmowach, a mi się wydaje, odpowiadając na Twoje tytułowe pytanie, że Redford chciał tym filmem zadać pytanie: co dalej robić z tym problemem? Stąd też film nie pokazuje nam jednoznacznie, kto ma rację. Zwróć uwagę, że do każdej z wypowiadających się stron można mieć jakieś zarzuty, ale można też im przyznać wiele racji. Kongresmen działa, aby ten problem rozwiązać, ale jednocześnie buduje sobie polityczny kapitał. Dziennikarka robi mu zarzuty w stylu "po co ta wojna", ale już zapomniała, że po 11 września wszyscy tego chcieli i jednocześnie sama nie wie co dalej robić. Z pozostałymi postaciami jest podobnie.
Tak naprawdę chyba nikt nie zna właściwej odpowiedzi, co zrobić w tej sprawie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones